Friedensreich / Splinter UA :: Textura #14 (28.04.17)

razom

Поспілкувались з українськими продюсерами Friedensreich (Микита Грязнов) та Splinter UA (Тимур Самарський) перед їх спільним модульним виступом на Textura #14 (28.04.17)

Friedensreich_black 12247950_1510006282632444_2175408578917570245_o

Для початку розкажіть про свій зв’язок з музикою, що стало базою смаків i як прийшли в техно?
– Микита: Якщо казати “зв’язок з музикою”, то це в мене дуже давно, творчість то моє родинне (батьки Микити – художники, прим. Textura). Але вважаю, що форма чи стильова зачіпка – це не дуже важливо, важливо те, що зсередини. Тому ми і граємо імпровізаційні лайви – тут немає можливості перетворюватися на когось іншого, інструмент та обставини просто не дадуть змоги це зробити, і це дуже цікавий досвід.  З точки зору музиканта.
– Тимур: С «техно» у меня очень трепетные отношения, мы уже лет так 10 знакомы и пока не изменяем друг-другу. Именно с этой музыкой меня познакомила моя жена, так что этот вопрос очень личный.

Чиє звучання для вас зараз найбільш актуальне і хто з техно продюсерів найбільше вплинув на вас?
– Микита: Тільки сьогодні намагалися з товаришем зрозуміти що таке “актуально”. Висновку не дійшли. Але впливає різноманітний стафф. Від атмосферік бек металу до філд рекордінгу. З техно останнім часом це лейбл Northern Electronics, але завжди прямий та відвертий саунд Surgeon та, наприклад, загадковість та космічність Jeff Mills.
– Тимур: «Повлиял» в хорошем смысле этого слова – мистер Plastikman, особенно его работа в виде альбома «Musik», соглашусь с Никитой про Northern Electronics – всегда готовят что-то интересное и не замкнутое в рамках одного стиля. Очень импонируют ребята из проекта «Karenn» – кстати совсем скоро, 22 апреля, Friedensreich (а это и есть проект Никиты) и Karenn – прозвучат на одной сцене в рамках вечеринки «Brave Factory».

Як познайомились, з чого почалась співпраця?
– Микита: Вважаю, що модульний синтез став відправною точкою. Я пам’ятаю, що виклав декілька паттернів, які записав для вільного використання. Тимур написав мені приблизно наступне: “мені подобаются такі паттерни, а чи можна щось додати та довести це до стану треків?”. Так і познайомились.
– Тимур: Подписываюсь под каждым словом. Могу добавить следующее: нам очень легко работать вместе, так как мы нашли тот компромис – который не вредит нашим личным интересам. Думаю это самое главное в совместной работе.

До нас ви приїзджаєте із спільним live виступом. Розкажіть що використовуєте для нього, як між собою розділяєте задачі?
– Микита: На мою думку, немає формального розподілу. Важливо слухати те, що грає музикант поруч з тобою. Я цілком впевнений в імпровізації Тимура, тому намагаюся доповнити, якщо це доречно. Це органічний процес. Щодо технічної сторони, то ми використовуємо модульні системи, які збирали самі. Це дозволяє отримати неперевершену комбінацію звукового функціоналу та тактильності, яка важлива на імпровізаційних виступах. Якщо вам цікава ця тематика, то ми в modular.ua робили декілька лекцій з цього приводу
– Тимур: Могу сказать, что будет очень много проводов.

Який концепт вашого виступу? На яких настроях робите акцент?
– Микита: Я не роблю акценти, якщо немає в цьому потреби. Імпровізаційні лайви тим і цікаві, що передають настрій який він є. Тут і зараз.
– Тимур: Мне нравится импровизационный лайв тем, что можно в реальном времени прочувствовать и увидеть – желание аудитории. Не отступая от своих вкусов, внести в программу ту изюминку – которая необходима, здесь и сейчас.

Опишіть свої критерії ідеальної техно атмосфери
– Микита: Мені важко відповісти на це питання. Атмосфера – це діалог.
– Тимур: Все зависит от настроения. Так что для меня это тоже сложный вопрос.

Чим займаєтесь в житті поза музикою, які хоббі?
– Микита: Якісь технічні речі – пограмування модулів синтезаторів, продакшн…
– Тимур: Я люблю готовить, и люблю есть.

Які у вас “взаємовідносини” зі Львовом ?
– Микита: Обожнюю це місто. Бував там як з виступами, так і заради відпочинку (в 2011 р приїзджав з іншим спільним електронним проектом, прим. Textura). Завжди вбачаю щось нове. Дуже полюбляю архітектуру, намагаюся побачити якомога більше деталей.
– Тимур: У меня это первое знакомство со Львовом, думаю что не последнее.

інтерв’ю – Karma Detalis

Posted on: April 20, 2017, by : max

Leave a Reply